Nazywam się Karolina Zarębska-Marchwińska. Zawód prawnika wykonuję od 2008 r., a od 2011 r. jestem radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu.

Zanim założyłam własną kancelarię przez wiele lat zdobywałam wiedzę i doświadczenie wykonując pracę w opolskich kancelariach prawnych. Byłam również zatrudniona u jednego z czołowych ubezpieczycieli, co pozwoliło mi zdobyć praktykę niezbędną do skutecznego dochodzenia roszczeń od zakładów ubezpieczeń.

Zdobyte doświadczenie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych pozwala na zaoferowanie fachowego podejścia do powierzonych mi spraw. Stawiam na indywidualne podejście do klienta i problemu, który mi powierza. Zapewniam rzetelność, zaangażowanie, zrozumienie.

Jestem również mediatorem. Moja fascynacja procesem mediacji zrodziła się z doświadczeń niszczącej siły konfliktów, z którymi miałam okazję zetknąć się w życiu zawodowym i prywatnym. Uważam, że opierająca się na dialogu mediacja jest niedocenianą metodą rozwiązywania sporów.

Oferuję pomoc prawną, jak również wsparcie w polubownym rozwiązywaniu konfliktów w drodze mediacji. W swojej działalności zawodowej kieruję się przede wszystkim dobrem klienta, a także etyką zawodową. Udzielana przez kancelarię pomoc objęta jest poufnością i dyskrecją. Ważna jest dla mnie dobra relacja z osobami korzystającymi z mojego wsparcia. Gwarantuję umiejętność słuchania i życzliwość. Otwarcie i szczerze przedstawiam dostępne rozwiązania oraz związane z nimi koszty i zapewniam wsparcie przy wyborze najlepszej opcji.

Prywatnie jestem żoną i mamą. W wolnych chwilach z pasją poświęcam się lekturze. Interesuje mnie psychologia, tematyka rozwoju osobistego oraz sztuka komunikacji międzyludzkiej, a zwłaszcza zagadnienie mocy słów, czyli wpływu języka, jakim się posługujemy, na jakość naszego życia.

W swojej praktyce zawodowej, a także na co dzień staram się wcielać w życie filozofię porozumienia bez przemocy Marshalla B. Rosenberga, zgodnie z którą „naturą ludzką jest dawać siebie innym i czerpać radość z tego, że nasze wspólne życie staje się lepsze”. Prowadzę działalność na terenie miasta Opola. Pomagam też na odległość świadcząc usługi online.